Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Vine’de Artık Türkçe Oldu!

Vine’de Artık Türkçe Oldu!

Uzun süredir ülkemiz içerisinde popüler bir plâtform olan ve bir çok üyesi sayesinde gerek sosyal medyada, gerekse de genel televizyon medyası gibi alanlarda ilgi gören Vine, Türkçe dil desteği ile şimdi daha popüler olacak gibi. Malum şuana kadar İngilizce olması sebebi ile bir çok kişi bu plâtformu tam anlamı ile rahat bir şekilde kullanamıyor idi. Şimdi ise, Türkçe olması üzerine bir çok kullanıcı rahatlıkla plâtformda yer alabilecek.

Vine çılgınlığı, ilk olarak Avrupa içerisinde patladı. Avrupa içerisinde yayılan bu çılgınlık, kısa süre içerisinde ülkemize de sıçrayınca milyonlarca Türk kullanıcı bu sistem içerisinde yer aldı. Vine yönetimi ise, bu şekilde var olan gelişmeleri takip ediyor olacak ki, Türk kullanıcılarından gelen ilgiyi karşılıksız bırakmadı ve Türkçe dil seçeneğini hemen aktif etti.

Tam Olarak Nedir Bu Vine?

Tamamen Türkçe olarak artık üyelerine kullanım imkânı sunan Vine, kısa kısa videolar hazırlama olanağı sunmaktadır. Telefonunuz da yer alan ufak bir uygulama sayesinde dilediğiniz ana dair bir kaç saniyelik videolar alır, bunları arkadaşlarınız ile paylaşırsınız. Twitter içerisinde ki 140 karakteri sınırı ile duygularını yazılı olarak anlatma durumu, Vine ile görüntülü bir hale geliyor.

Ülkemize Erkan Aker, Hakan Hepcan ve Halil Söyletmez gibi Vine fenomenleri dahi oluşmuş durumda. Bu isimler, çektikleri yüzlerce Vine ile bir çok Türk takipçiye sahip olmuş durumda. Bakalım, şimdi Türkçe olan plâtformda daha ne gibi fenomenler çıkacak.

Hakkında Shn Bilişim

Check Also

Reviews Avast Pro Antivirus – What Is It?

What Does Reviews Avast Pro Antivirus Mean? Pro Antivirus is an amazing part of program …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir