Son Haberler
Anasayfa » İnceleme » Sony Xperia Z1 Cihazı Yorumları

Sony Xperia Z1 Cihazı Yorumları

Her gün, teknoloji alanın da yeni bir teknoloji haberi ile karşılaşmak mümkün. En son çıkan haberlerden biriside, Xperia Z1 cihazı ile ilgili güzel bir haber. Xperia Z1, çok yakında satışa sunulacakmış. Androidli mini cihaz modelleri içinde en güçlü özelliklere sahip olacağı iddia edilmektedir.

Sony Xperia Z1’in mini modeli Xperai Z1 Mini yakın zamanda Japonya’da satışa sunuluyor. Japon operatör NTT DoCoMo bu cihazla ilgili açtığı sayfada, 19 Aralık tarihinde satışının başlayacağını duyurdu. Japonya’da Xperia Z1f olarak satışa sunulacak cihazın uluslar arası adının Xperia Z1 Mini olacağı belirtilmektedir. NTT DoCoMo ürün sayfasında yerini almış olan Xperia Z1f, pembe, siyah, beyaz ve sarı olmak üzere dört renk olarak üretilmiş. Kullanıcılara dört renkte kullanma imkanı sağlıyor. Cihazın uluslararası versiyonunun lansmanının, Las Vegas’da yapılacak olan CES 2014 fuarında yapılması planlanmış. Xperia Z1f teknoloji haberleri içinde en dikkat çekenidir. Özellikleri arasında, 2.26GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 2GB RAM, 20.7MP çözünürlüklü kamera, 2.300mAh kapasiteli batarya, 16 GB dahili hafıza ve IP58 sertifikası ile suya ve toza dayanabilen özelliklere sahiptir.

Özellikle suya dayanabilme özelliği büyük bir özellik sayılmaktadır. Çünkü, cihazların kullanımında en çok yaşanan sorunlardan biri su ile ilgili yaşanlar sorunlardır. Bazen cihaz suya düşürülebiliyor, bazen de kaza ile su dökülebiliyor, ondan sonrada cihaz kullanılmaz hale gelebiliyor. Bu özellik cihazı daha rahat kullanmamız sağlayacaktır.

Hakkında Shn Bilişim

Check Also

The Fight Against Tech Protecting Start Page

If You Read Nothing Else Today, Read This Report on Tech Protecting Start Page You …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir