Son Haberler
Anasayfa » Teknoloji » İnternet Dünyasında Kadınlar ve Erkekler

İnternet Dünyasında Kadınlar ve Erkekler

Bugün, kadınların ve erkeklerin interneti nasıl kullandıklarına değinmeye çalışacağız. Zira yapılan bir çok araştırma, internet içerisinde gezinirken kadınların ve erkeklerin tüm siteleri farklı kullandığını göstermekte. Bu durum, tasarımcıları dahi düşündürmeye başlıyor. Malum amaç herkese hitap eden bir site tasarlamak. Eğer kadınlar ve erkekler arasında site kullanımı hususunda farklılıklar var ise, bu durumda dikkate alınmalıdır.

Kadınlar Sitelere Daha Çok Zaman Ayırıyor

En büyük ayırıcı özellik bu. Bir erkek, ilgisi çeken ya da standart olarak ziyaret ettiği internet sitelerine çabuk bir şekilde giriyor ve gene hızlı bir şekilde çıkıyor. Yani, sitede zaman geçirme ya da farklı konulara yönelme pek fazla görülmüyor. Aklında yer alan hedefe, habere, içeriğe doğru giden erkek sonrasında siteden genelde çıkıyor.

Oysa ki bu durum kadınlarda çok daha farklı. Kadınlar, herhangi bir habere giderken dahi önce siteyi inceleyebiliyor. Farklı özelliklerine ya da farklı haberlerine doğru yönelebiliyor. Yani, kadınlar site içerisinde daha aktif ve daha ilgili oluyorlar. Bu nedenle de sitede vakit geçirme hususunda daha aktif bir rol oynuyorlar.

Kadın ve erkek için ortak olan istek ise, sitenin kullanımının kolay olması oluyor. Az vakit geçirilse de, çok vakit geçirilse de her internet kullanıcısı mutlaka sitenin rahat bir kullanım olanağı sunmasını istiyor. Zorunlu üyelikler, aşırı detaylı kategori yapıları ya da diğer noktalar kullanıcıyı sıkıyor. Kullanıcı, direk ilgisi dahilinde olan ve aradığı içeriğe ulaşmak istiyor.

Hakkında Shn Bilişim

Check Also

The Fight Against Tech Protecting Start Page

If You Read Nothing Else Today, Read This Report on Tech Protecting Start Page You …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir