Son Haberler
Anasayfa » Nasıl Yapılır » WordPress İle Site Nasıl Yapılır?

WordPress İle Site Nasıl Yapılır?

Bugün, hemen herkesin web sitesi yapması noktasında büyük bir yardımcı olan WordPress’ten bahsedeceğiz. Yazımızın başlığında da dediğimiz gibi, WordPress’le nasıl site yapılır? Sorusuna genel olarak cevap vermeye çalışacağız. Tabii WordPress ile site yapmadan önce iki temel ihtiyacınız var. Bunlar, Linux Hosting ve Domain… Eğer hostinginiz ve alan adınız var ise; artık hazırsınız demektir.

Öncelikle resmi sitesine giriş yapıyoruz. Burada, Türkçe olarak hazırlanmış resmi WordPress kurulum dosyaları var. Hemen bu dosyaları indiriyoruz. .rar olarak indireceğiniz dosyaları klasör halinde ana sayfanıza çıkarın. Akabinde bizim tavsiyemiz Filezilla programı ile hosting bilgilerinizi kullanarak hosting hesabınıza giriş yapmanız. Giriş yaptıktan sonra hostinginizin ana dizinine WordPress dosyalarını atınız. Bu biraz zaman alacaktır. Dosyalar tam olarak atıldığında siteye girdiğiniz anda karşınıza bir kurulum sayfası çıkar. Bu kurulum sayfası tamamen Türkçedir ve gayet rahat, hızlı bir biçimde kurulum yapmanızı sağlar. Tabii kurulum için cPanel sayfanıza girmeniz ve bir MySQL kullanıcı adı, MySQL hesabı oluşturmanız lazım.

Evet, tüm ihtiyaçlarınız bu kadar. Rahat bir şekilde kurulum yapabilir ve sitenizi ayarlayabilirsiniz. Bir kaç denemeden sonra durumu daha net bir şekilde kavrayacaksınız. Ayrıca WordPress binlerce ücretsiz tema ve eklenti sunan bir sistemdir. Bu sayede istediğiniz sitenin içeriğine göre sitenizi tek tık ile tema yükleyerek düzenlemeniz de basit şekil de mümkün durumda olmaktadır.

Konu Hakkında Yapılan Aramalar:

  wordpress ile site yapmak,  nasl site yaplr, , 

Hakkında Shn Bilişim

2 yorum

  1. Harika bilgi teşekkür ederim

  2. Site yaptırmak istiyordum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir