Son Haberler
Anasayfa » Nasıl Yapılır » Word’de Belge Arkasında Arkaplan Resmi Oluşturmak ve Kaldırmak

Word’de Belge Arkasında Arkaplan Resmi Oluşturmak ve Kaldırmak

Kimi zaman hayatın aceleciliği içinde koşuşturur, işlerimizi de bu koşuşturmaca içerisinde yoluna koymaya çalışırız. İşte tam bu anda bazen bir tutam yazı, bir belge yazmamız icap eder. Fakat uzun uzadıya yazmaya ne zamanımız vardır ne de imkanımız. Derhal yazı içeriği ile ilgili hazır belge araştırmaları yaparız.

word_filigran_arkaplan_resim_kaldirmakYeri gelmişken arama motorları üzerinde dosya uzantısı araması yapmak için özel bir komut kullanıyoruz. Onu da söylemeden geçmeyelim. Örneğin Google’da “Filigranlı Belge Nasıl Hazırlanır?” konulu bir docx dosyası aramak istiyoruz. O halde arama satırına şunu yazıyoruz: filetype:docx Filigranlı belge nasıl hazırlanır. Sonuçlarda göreceğiniz gibi sadece DOC dosyaları mevcut.

Belgeyi Bulduk Ama Hani Şu Belgenin Altındaki Resim Ne Olacak?

Dosyaları arama motoru üzerinde gösterdiğimiz şekilde arıyoruz, bulduklarımızı inceliyoruz. Bir tane belge o kadar çok işe yarıyacak gibi duruyor ki, tam aradığınız belge. Üç beş yerini değiştireceksiniz hemen kullanmaya başlıyacaksınız, diye düşünürken, yazının altındaki resim dikkatinizi çekiyor (Örnek dosya yazının en altında).

Ne yapsanız, ne etseniz, nesne seç’ici imleci de aktif etseniz nafile, resim sanki word programının ana zeminine işlenmiş. Sinir olup çözüm aramaya başlıyorsunuz. Ve evet, işte bu sitede, bu makaleyi okuyorsunuz. Daha da çok bekletmeyelim buyrun çözümü:

Word’de Belge Arkasındaki Resme Erişemiyor, Nasıl Değiştireceğinizi Bilmiyorsanız, Burayı Dikkatle Okuyun!

İşte çözüm,

sayfa_arka_plani_filigranOffice, Publisher ve benzeri metin düzenleyici Office programları içinde bu tip resimlere “filigran” adı veriliyor. Giriş sekmesinin yanındaki Sayfa Düzeni sekmesinde, Sayfa Arka Planı grubunda Filigran‘ı tıklatın. Açılan menüden de Filigranı Kaldır‘ı seçin. İşte bu kadar, geçmiş olsun.

Örnek filigranlı dosyayı incelemek için indirin: Word_Filigran_BilisimNokta.doc

Konu Hakkında Yapılan Aramalar:

  yandex arka plan resimleri,  filigran nasl yaplr,  yandex arka plan resimleri galatasaray,  yandex arka plan,  yandex arka plan resimleri nasl yaplr,  microsoft word arka plan resmi nasl yaplr,  word de arka fon oluşturma, , 

Hakkında Murat SK

Murat SK, BilişimNokta’nın kurucu ortaklarından. 1998 yılından beri web tabanlı uygulamalar ile ilgileniyor. Hem yazılım ile ilgili hem de tasarım ile ilgili makaleler yazıyor. Yeni teknolojinin yeni ürünlerini inceler, raporunu paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir