Son Haberler
Anasayfa » Nasıl Yapılır » Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web sitesi yapma konusunda bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. Öyle ki, çok fazla tasarım ya da kodlama bilgisi olmayan kullanıcılar dahi, çok farklı yöntemler ile oldukça kaliteli web siteleri yapabilirler. Peki, bu nasıl olur? Bu yazımızda sorumuza cevap vermek için bir kaç basit ve rahat web sitesi yapma yöntemine değineceğiz.

İlk olarak, bir web sitesi yapmanın temelde iki farklı yolu olduğuna değinmek istiyoruz. Bunlardan ilki, tamamen kişisel bilgiler dahilinde sıfırdan hazırlanan sitelerdir. Yani, özel olarak sitenin görsel çizimi sağlanır. Çizilen site kodlama noktasında çeşitli aşamalardan geçer ve ortaya tamamen özel, yeni bir web sitesi çıkar. Bu, çok daha bilgi ve vakit gerektiren bu yoldur. Eğer bilginiz yok ise ve paralı bir şekilde bu yol ile web sitesi yaptırmak ister iseniz, çok masraflı olur.

Bir diğer yol ise, hazır sistemleri kullanarak web sitesi yapmaktır. Herhangi bir şekilde kodlama ya da sıfırdan tasarım yapmanıza gerek kalmaz. Örneğin, WordPress ve Joomla gibi sistemler, sizlere istediğiniz web sitesini dakikalar içerisinde kurabilme şansı sunar. Sizin tek yapmanız gereken siteniz için tema düzenlemesi yapmaktır.

Hazır sistemler ile web sitesi yapmak için, domain ve hosting almanız yeterlidir. Akabinde rahatlıkla bu sistemleri kurabilir, düzenleyebilir ve istediğiniz siteyi çok rahat bir şekilde kurabilirsiniz. Az masraf, az vakit ve hazır site.

Hakkında Shn Bilişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir