Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Supercell’in Geliştirdiği Clash Of Clans Oyununun %51 Hissesi Satıldı

Supercell’in Geliştirdiği Clash Of Clans Oyununun %51 Hissesi Satıldı

supercell hakkında

Fin’li oyun geliştirici Supercell, IOS AppStore’da en yüksek ciro yapanlar listesinde 1. sırada yer alan Clash of Clans oyununun %51 hissesini Japon telekom şirketi olan Softbank ve oyun geliştirici Gungho Online Entertainment‘a sattı.

Hissenin değeri ise dudak uçuklatıyor; yapılan anlaşma 1.5 milyar Dolar değerinde ve Gungho şirketi ile bu yıl yine stratejik ilişkiler kurulacak mesajı da verildi. Yani anlaşmaların devamı da gelebilir.

supercell clash of clansAyrıca SoftBank,  geçtiğimiz Mart (2013) ayında Gungho Online Entertainment üzerindeki hissesini Puzzle and Dragons oyununun geliriyle %58’e çıkartmıştı. Supercell, Londra Venture Partners tarafından yatırılan ilk şirketlerden biri, Ex-Sony (şimdi Microsoft) yönetici Phil Harrison, eski Atari ve EA’un patronu David Gardner ve David Lau-Kee ile beraber Kriter’in eski CEO’su tarafından kurulmuştu.

Supercell, Nisan 2013’de 100 milyon dolar yatırım yaparak IOS AppStore üzerinde geliştirdiği Clash of Clans ve Hay Day oyunlarından günde yakşalık 500.000$ kazandığı açıklandı.

Supercell’in CEO’su Ilkka Paananen CEO’su bu hisse satışını ayrıntılı bir şekilde bloğunda yazdı, okumak isterseniz tıklayın:  Bir Adım Daha Yakın (One Step Closer) (İngilizce).

Konu Hakkında Yapılan Aramalar:

  google supercell nedir, , 

Hakkında Murat SK

Murat SK, BilişimNokta’nın kurucu ortaklarından. 1998 yılından beri web tabanlı uygulamalar ile ilgileniyor. Hem yazılım ile ilgili hem de tasarım ile ilgili makaleler yazıyor. Yeni teknolojinin yeni ürünlerini inceler, raporunu paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir