Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dershanelerin Kapatılması Hakkında

Dershanelerin Kapatılması Hakkında

Dünya üzerinde o kadar karışıklık ve sorunlar var ki, o nedenle de her gün çok sayıda önemli haber okur ya da dinleyebiliriz. Televizyonu açtığımızda mutlaka bir ya da birden fazla gündemi meşgul eden haberler görürüz. Sadece dünyada değil ülkemizde de her gün, bir çok son dakika haberleri dinleriz.

Bu önemli haberlerden dikkatimizi çekenler arasında ve toplumu ilgilendiren dershanelerin kapatılması ya da diğer tabir edildiği gibi dönüştürüleceği haberleridir. Son günlerde bu konuda ki tartışmalar çoğaldı, ülke gündeminden hiç düşmüyor ve düşeceğe de benzemiyor. Bütün haber kanallarının ilk haberi bu, televizyon programlarının hemen hepsinin program konusu dershaneler. Devletin en tepesinden, en sade vatandaşa kadar herkes doğal olarak bu konu ile ilgilenmektedir. Çünkü dershane konusu bütün toplumu ilgilendirdiği için çok ama çok önemli bir konudur. Çocuklarımızı ilgilendirdiği için biz de mecburen olayın içinde yerimizi almaktayız. Hükümeti yönetenlerin açıklamalarından anlaşıldığına göre dershaneler mutlaka gelecek yıl kapatılacak ya da dönüştürülmüş olacak. Fakat toplumun çoğunluğu ise buna karşı çıkıyor ve çıkan haberlerde her geçen gün yurt çapında buna karşı gösterilerin arttığı şeklindedir. Yapılan haberlerden anlaşıldığı kadarı ile vatandaş bu konunun kapatılmasın istiyor. Yani dershanelerin kapatılmamasını ve devam etmesini bekliyor. Fakat diğer taraftan hükümetinde dershanelerin kapatılması hususunda kararlı olduğu anlaşılıyor.

Şu anda ne olacağını kestirmek mümkün görülmüyor. Ancak demokrasi olan ülkelerde son lafı halkın söylediğini düşünürsek bu konuda daha farklı gelişmelerin olabileceğini beklememiz yanlış olmayacaktır.

Hakkında Shn Bilişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir