Son Haberler
Anasayfa » GİZLİLİK BİLDİRİMİ

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Sitemizi ziyaret etmeden önce aşağıda yazılı kullanım ilkelerini okumanızı öneririz. BilişimNokta Teknoloji ve Haber portalından faydalanan kişiler, bu şartları kabul etmiş sayılır. Lütfen Kullanım İlkelerinin tamamını okuyunuz.

BilisimNokta.com,

Murat S. KILINÇ’a ait resmi bir web sitesidir. Web sitesinin tamamı herkese açıktır.

BilişimNokta hiçbir kullanıcısının kimliklerine, adreslerine, hizmet sağlayıcılarına ve benzeri bilgilerine erişemez. Bu bilgileri şayet kullanıcılar isterlerse formlar aracılığı ile yöneticilere gönderebilirler.

Fakat, BilişimNokta ve bağlı siteleri donanım ve yazılım bilgilerinizi toplayabilir. Bu bilgiler arasında şunlar yer alır: IP adresiniz, tarayıcı türü, işletim sistemi, etki alan adı, erişim süreleri ve ilgili web adresleri. BilişimNokta; kullanıcılardan aldığı kişisel bilgileri (isminiz, elektronik posta adresiniz, ev ve iş adresiniz, telefon numaranız, vb.) üçüncü bir kuruma satamaz, kamuoyuna yayınlayamaz, site içinde tutamaz. Alınan bilgiler sitenin ziyaretçi profili, raporlama ve hizmetlerin tanıtımına kaynak olması için yönlendirici özellik taşır.

BilişimNokta, sizlerden aldığı bilgileri şu şekilde kullanır:

 1. Web sitesini iyileştirmek, geliştirmek, kaliteyi korumak,
 2. Ziyaretçi profili ve genel istatistik veriler oluşturmak,
 3. Ziyaretçilerin sitemizi nasıl kullandığı ile ilgili eğilimlerini belirlemek,
 4. Basılı yayınlar/yazışmalar göndermek,
 5. Elektronik posta yoluyla basın bültenleri veya bildirimler göndermek,
 6. Etkinlik ya da yarışma için liste oluşturmak,

BilişimNokta Teknoloji ve Haber Portalı’nı Kullanmakla;

Herhangi bir kullanıcının yasal ve ahlaki olmayan davranışlarından site sahibinin sorumlu tutulamayacağını, kullanım ilkelerinin zaman zaman değiştirebileceğini, diğer bağlantı sağladığı ama denetleyemediği sitelerin içeriklerinden veya bilgisayarınıza verecek zararlardan sorumlu olmadığını kabul etmiş sayılırsınız.

Sitemizde yazarların makaleleri/köşe yazıları bulunmaktadır, bu yazıların girilmesi için gerekli şifreler site yönetimince yazarlara verilmiş ve yazıların sorumluluğu bağlayıcılığı tamamen yazara bırakılmıştır. Bu köşelerde yazılan köşe yazıları sitemizi değil, direkt olarak yazı sahibini ilgilendirir, BilişimNokta gerekli durumlarda bu yazıları yazan yazarların ip ve diğer erişim bilgilerini ilgili makama bildirir, ayrıca haberlerin altına yazılan yorumlar taramadan geçerek haberin altına eklenmektedir, bu yorumların içinde kişi haklarına saldırı, hakaret, küfür kullanılamaz, yazılan tüm yorumlardan site yönetimi sorumlu tutulamaz yorumlar ip numarası sahibini bağlayıcıdır.

Yinede rahatsılık veren bir yorum görürseniz iletisim{at}bilisimnokta.com e-posta adresinden bizimle irtibat kurup düzeltme ve cevap hakkınızı kullanabilirsiniz. Görülen tüm olumsuz mesajlar tarafımızdan silinebilir veya düzeltilebilir.

Aşağıda belirtilen durumlarda site sahibi, web sitesi hizmetini kullanıcılara kapatabilir:

 • Yanlış, eksik, yanıltıcı ve genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren bilgilerin siteye kaydedilmesi,
 • İstenilen bilgilerin içine ilan, reklâm, duyuru, özel veya tüzel kişiliklere hakaret içeren ifadeler kullanıldığında erişiminiz engellenebilir.

Çeşitli yollarla siteye yapılan saldırılar sırasında virüs ya da benzeri sebeplerle sitenin yapısının bozulmasıyla gelebilecek zayiattan, bu süre içinde sitelerimize verilecek maddi, manevi zarardan taviz verilmeksizin durum Ankara mahkemelerine nüksettirilecektir.

Kod ve yazılım da dâhil, sitede yer alan yazılı, görüntülü ve sesli fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca güvence altındadır. Site sahibinin yazılı izni olmadığı sürece sitede yer alan bilgiler; başka bir bilgisayara yüklenemez, değiştirilemez, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, yeniden yayınlanamaz, postalanamaz, dağıtılamaz. Sitede bulunan yazılım ve tasarımların her hakkı site sahibine aittir.

BilişimNokta yayın grubu kullanım ilkelerimizle ilgili yorumlarınızı almaktan memnuniyet duyacaktır. Sitemizi zenginleştirebileceğini düşündüğünüz konuları ya da sitemizle ilgili yaşadığınız bir problem olursa lütfen bizimle paylaşın.

Yorum Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar:
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.

Yorum Yapanlar Neleri Kabul Etmiş Sayılırlar?
Sitede yer alan herhangi bir sayfaya, yazıya, veya yoruma, yorum yazanlar bu siteye girdikleri andan itibaren aşağıdaki hususları kabul etmiş sayılırlar.

 • ip adresimin kaydedileceğini
 • adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını
 • yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu
 • yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini

E-posta: iletisim{at}bilisimnokta.comcryptofarmer