Son Haberler
Anasayfa » E-Ticaret » Ücretsiz E-Ticaret Yazılımları Güvenli Mi?

Ücretsiz E-Ticaret Yazılımları Güvenli Mi?

Bugün milyonlarca kişi tarafından kullanılan bazı ücretsiz e-ticaret sistemlerine karşı oluşmuş bir olumsuz düşünceye değinmeye çalışacağız. Bildiğiniz gibi, e-ticaret sektörü her geçen gün gelişiyor ve oldukça büyük bir pasta haline geliyor. Doğal olarak bu pastadan pay almak isteyen firma, kişi sayısı da her geçen gün artıyor. Bu durumda çeşitli ihtiyaçları beraberinde getiriyor. E-ticaret sitesi kurmak için gerekli olan bir sciprt ise, bu alanda ki en temel ihtiyaçlardan biri oluyor.

Hâl böyle olunca da bir çok farklı büyük e-ticaret sistemi kiralayan firma sayısı da her geçen gün artıyor. Bir çok kişi, belli bir ücret ödüyor ve yıllık, aylık ödemeler ile kendilerine e-ticaret sistemleri kiralıyor. Bu sistemler üzerinden ise ürünlerini satıyorlar. Peki, illâ ücret vermek mi gerekiyor? Ücret vermeden de herhangi bir şekilde e-ticaret sitesi kurulmaz mı? Tabii ki kurulur. Peki, bu sistemler güvenli midir? Tabii ki güvenlidir. Tamam, her ücretsiz sistem için güvenlidir diyemeyiz. Fakat, Opencart gibi bazı temel sistemler gerçek anlamda güvenli olan ve özel bir yazılım olarak üretilmiş sistemlerdir. Bu nedenle, güven içerisinde Opencart kullanarak bir e-ticaret sitesi sahibi olabilirsiniz.

Burada mühim olan sistem değil; sizin nasıl yönettiğiniz ve kullandığınız modül gibi unsurlardır. Eğer doğru bir şekilde yönetir iseniz, güvenli bir biçimde ücret ödemede e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Üstelik bu konuda Opencart gibi sistemleri kullanan oldukça büyük e-ticaret sayısı da bir hayli fazladır.

Hakkında Shn Bilişim

Check Also

E-Ticarette Sektör Seçiminin Önemi

Günümüzde internetin hızlı bir yükseliş içerisinde olması, internet ile içli dışlı olan ya da olmayan …

Bir yorum

  1. bencede cok mantık lı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir