Son Haberler
Anasayfa » E-Ticaret » Tek Ürün E-Ticaret Siteleri Artıyor!

Tek Ürün E-Ticaret Siteleri Artıyor!

Günümüzde büyük bir artış içerisinde olan e-ticaret sektöründe ki gelişmeler, farklı seçeneklerin de gün yüzüne çıkmasına olanak tanıyor. Nitekim, artık insanlar sadece genel olarak oluşturdukları bir çok farklı ürünün yer aldığı e-ticaret sitelerinin yanı sıra, sadece tek bir ürünün ya da en fazla bir kaç ürünün yer aldığı sitelere de yöneliyor. Peki, bu yönelmenin temel nedeni ne? Gerçekten bu yönelme dahilinde ne gibi bir kârlılık oranı oluyor? Dilerseniz bu sorulara genel olarak cevap vermeye çalışalım.

Daha Az Maliyet Daha Fazla Kar

İnsanların genel bir e-ticaret sitesi içerisinde ürün satması için bir çok farklı ürün stoku gerekiyor. Onlarca, yüzlerce, binlerce ürün… Bu tür ürünlerin stokunu yapmak, takip etmek ya da kontrollerini sağlamak eğer çok büyük ve ciddi bir bütçeniz, ekibiniz yok ise; oldukça zor bir hale geliyor. Tek ürün siteleri ise, çok daha az maliyet ile tek bir ürünün satışını yapmanıza olanak tanıyor. Ayrıca, genel e-ticaret sitelerinde bir çok farklı kelimede sıralamalara girmeniz gerekirken, bu tür siteler de tek bir kelime sizlere yeterli oluyor.

Örneğin, genel olarak ayakkabı kelimesinde çıkıp bir çok ayakkabı markasını satmak yerine, Puma ayakkabı kelimesinde çıkarak sadece tek bir ayakkabıyı çok daha fazla satarak, hem az maliyet; hem de rahat bir şekilde çok kazanç elde etmeniz mümkün hale geliyor.

Konu Hakkında Yapılan Aramalar:

  tek rn eticaret, , 

Hakkında Shn Bilişim

Check Also

E-Ticarette Sektör Seçiminin Önemi

Günümüzde internetin hızlı bir yükseliş içerisinde olması, internet ile içli dışlı olan ya da olmayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir