Son Haberler
Anasayfa » E-Ticaret » Genel Anlamda E-Ticaret

Genel Anlamda E-Ticaret

Günümüzde, ilerleyen teknoloji sayesinde artık her alanda her istediğimiz ürünleri, bilgisayarımızı açarak internet sayesinde ilgili internet sitesine girmek sureti ile alabiliriz. Alabildiğimiz gibi kendimizde istediğimiz alanda internet sitesi oluşturarak bizde ürün satabiliriz.

İnsanlar buna da genel olarak E-Ticaret demektedirler. İnternet dünyası sonsuz bir deryadır. Bütün insanların buluştuğu internet ortamında, hangi ürünün daha çok satılıp satılmayacağını hiç kimse bilemez. Sanal ortamda satış becerisi kişinin kendi zeka ve becerisine bağlıdır. Pazarlama tekniğiniz sayesinde internetten istediğiniz her ürünü satmanız mümkün olabilir. E- Ticaret yapabilmek için bilgisayar ve buna bağlı internet bağlantısı, ticareti gerçekleştirebileceğimiz bir elektronik sisteme, açılmış banka hesabına ihtiyaç duyulur. Bu ticaret alanında bir ürünü satıcıdan alıp alıcıya ulaştırılıncaya kadar olan bölüm dışında, arada kalan bir çok kişide para kazanmaktadır. Bu sanal ticaret in en büyük faydası normal yapılan klasik ticaretten daha hızlı olmasıdır. Ve de hepsi faturalıdır. Müşteriye çok fazla ürün seçeneği sunar. Çarşı pazar dolaşılmadığı için zaman dan tasarruf ettirir. Rekabet ortamı olduğundan daha ucuza ürün alabilme imkanı sağlar. Satıcının küçük bir ofis sayesinde işlerini halledebilmesini sağlamaktadır.

Ulaşım masrafını ortadan kaldırır. Satıcının her an bir müşteri bulma şansı vardır. Ayrıca internete girmek sureti ile sevdiklerimize ne kadar uzakta olurlarsa olsunlar özel günlerinde istediğimiz hediyeyi göndererek gönüllerini alabiliriz. Bu gibi nedenlerle internet aile ilişkilerini de sıcak tutmaktadır.

Hakkında Shn Bilişim

Check Also

E-Ticarette Sektör Seçiminin Önemi

Günümüzde internetin hızlı bir yükseliş içerisinde olması, internet ile içli dışlı olan ya da olmayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir