Son Haberler
Anasayfa » E-Ticaret » E-Ticarete Girişte Masrafları Azaltmak

E-Ticarete Girişte Masrafları Azaltmak

Günümüzde bir çok orta ölçekli işletme e-ticaret sektörüne giriş yapıyor. Lakin hemen her işletme giriş yaparken bazı boş harcamaları da yapmaktan kaçamıyor. Bugün e-ticaret sektörüne daha yeni girecek olan ve maddi açıdan da çok ciddi bir yatırımı bulunmayan kullanıcılara bazı öneriler sunacağız. Giriş esnasında bu önerilere dikkat ederek daha rahat bir maddi süreç yaşayabilirler.

1) Kurumsallaşma

Kurumsal olmak oldukça önemlidir ve vergi vermek en kutsal görevlerden biridir. Fakat henüz daha sitenizi yeni kurmuşken, herhangi bir şekilde o siteden gelir elde etmiyorken kurumsallaşmak, muhasebe ücreti, temel vergiler gibi konularda ödemeler yapmak sizi zora sokabilir. Bu nedenle önce sitenizi açın, çalışmalarınızı yapın ve sipariş almaya başladığınızda yani gelir elde etmeye başladığınızda kurumsallaşmaya yönelin.

2) Sanal Pos

Bir çok girişim, hemen sanal pos almak ister. Oysa ki site daha yenidir ve sipariş sayısı çok azdır veya yoktur. Olan siparişlerde yeni bir siteye kredi kartı bilgilerini vermek istemezler. Bu nedenle sanal pos için ek masraf yapmak sıkıntı yaratacaktır. Biz, ilk aşamada kargo firmaları ile anlaşarak kapıda ödemeli satış yapmanızı öneriyoruz. Siparişleriniz arttıkça sanal pos seçeneğini de aktif edebilirsiniz.

3) Hızlı ve Analiz Yapmadan Reklam Vermek

Reklam vermek bir e-ticaret sitesi için çok önemlidir. Fakat, sitenizin tam olarak bitmiş olması; ürün stokunuzun yerinde olması ve en önemlisi gerekli analizlerin yapılarak doğru alanlara reklam verilmesi çok mühimdir. Bu nedenle daha ilk aşamalarda bireysel olarak reklam vermeyiniz. Siteniz oturunca, bu alanda uzman bir firmadan destek alarak hareket edebilirsiniz.

Hakkında Shn Bilişim

Check Also

E-Ticarette Sektör Seçiminin Önemi

Günümüzde internetin hızlı bir yükseliş içerisinde olması, internet ile içli dışlı olan ya da olmayan …

Bir yorum

  1. Mrb. E-ticaret yapmak için şirket kurmak zorunlu değil mi? Eğer şirket kurmadan e ticaret yaparsak yasal sorunlarla karşılaşmaz mıyız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir