Son Haberler
Anasayfa » Arama Motoru » Google Sadece Arama Motoru mu?

Google Sadece Arama Motoru mu?

Arama motoru denildiği vakit akla gelen ilk isim yıllardır Google olmakta. Zira bir çok kişi için Google aradıkları hemen her şeyi buldukları büyük bir dünya. Tabii bu durum hızlı bir şekilde de gelişim gösteriyor ve Google sadece arama motoru olmak ile yetinmiyor. Kapsamlı arama motoru alt yapısı, yerini oldukça büyük bir teknoloji devi olmaya da bırakıyor.

Üstelik, Google attığı adımları sadece basit teknoloji gelişmelerine göre değil; kapsamlı teknoloji gelişmelerine ve robotlara göre atıyor. Zira şu ana kadar Google 7 farklı robot şirketini ve projesini satın aldı. Bu projeler daha oldukça taze ve yeni iken bir de 8. proje söz konusu oldu ve Google 8. projeyi de satın aldı. Doğal olarak şu an Google bünyesinde 8 farklı ve çok ciddi robot projesini barındırmakta. Bu durum ise, Google’ı sadece bir arama motoru olarak anılmaktan çıkarıyor ve hem teknoloji, hem de robot konusunda da gelişmiş bir dev yapıyor. Tabii bu hem Google için hem de diğer insanlar için oldukça önemli bir konu oluyor.

Ayrıca bu çalışmaların en başında ise Android işletim sistemi dünyasının şefi olan Andy Rubin yer alıyor. Zira Rubin’in robotlara olan ilgisini hemen herkes biliyor. Bizler de büyük bir heyecan ile Google’ın arama motoru olmanın yanı sıra teknoloji, robotlar hakkında attığı adımları da takip ediyoruz.

Hakkında Shn Bilişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir